Kampanyalar Rezervasyon

Blog

< Bloglara Geri Dön

Nedir Bu Yoga Tatili?

Nedir Bu Yoga Tatili ? Yıllardır ilkbahar yaz sonbahar kampları için Türkiye'nin farklı şehirlerinden ve yurt dışından gelen katılımcılar ile birbirinden farklı eğitmenlerin farklı teknikleri, meditasyon öğretileri, felsefik yaklaşımları ile gerek psikolojik gerek fiziksel içeriklerle işlenmiş birbirinden farklı yoga meditasyon kampları ilgi ile takip edilmekte. Bizler bu sene 2024 kamp takvimimizi oluştururken yine yurt içi ve yurt dışı yerli yabancı eğitmenlerden oluşan katılımlar ile kayıtlarımızı almaya devam ediyoruz. 

En çok sorulan sorulardan biri bu kamplara yoga binmeden katılmak Mümkün olabilir mi ya da farklı yoga seviyesindeki katılımcıların dahil olması mümkün olabiliyor mu? Bunun için bazı kampları ayırmamız gerekiyor çünkü Eğitmen Eğitimi ve yoga kampı ya da yoga tatili olarak isimlendirilen içerikler birbirinden çok farklı oluyor. Eğitmen eğitimi için yaklaşık 6 ay süresince eğitimler tamamlanıp ilk Eğitmen sertifikalarına almaya aday öğrenciler tarafından oluşturulan bir grup oluyor. Bu gruplara dışarıdan katılım mümkün olmuyor. Ancak yoga tatilde ya da yoga kamplarına 2-3 gün süresince her seviyeden katılımcı hatta hiç yoga yapmamış olanlar bile dahil olabiliyorlar. Bu kampların amacı yogaya başlangıç yöntemlerini göstermek yoga hakkında bilgi vermek ve birkaç gün için bu ortamı merak edenlere paylaşmak. Genellikle birbirini tanıyan eş dost ve arkadaşların oluşturduğu ya da hiç arkadaşı olmadan gelip büyük bir grup arkadaş edinerek tatili sonlandıran çokça konuk görüyoruz. Burada amaç sadece yoga yapmak değil iki üç günlük kısa tatil boyunca stres atıp Adrasan'ın güzelliklerini yaşayarak hem kısa bir tatil yapıp hem de kamp konusuyla alakalı hayatınızda yeni bir pencere açmak.

Kamp etkinliklerinde sadece yoga a değil eğlenceli içeriklerde sizleri bekliyor. Likya Yolu yürüyüşlerinden tekne turlarına kadar birbirinden keyifli anı biriktirebileceğiniz birçok içerik bulunmakta. Neredeyse her hafta perşembe pazar Arasında yeni bir grup başlayarak yeni kişiler ve eğitmenlerle içeriklerimiz devam ediyor. 

Yoga kamplarına gelerek Hayatında ilk kez yogaya başlayan katılımcılardan bazen Eğitmen eğitimine devam ederek yoga eğitmeni olma yolunda kendine yeni yol açanlar bile oluyor. 

Bunların haricinde psikoloji kampları, çocuk ebeveyn kampları, Likya Yolu yürüyüş kampları, kültür kampları, gezi kampları farklı zamanlarda bulabileceğiniz içeriklerdendir. Önemli olan Siz kendinize boşluk yaratabilecek bir alan açarak zihinsel adıma atmanız. Burada birçok içerik her konuda kuluna eğitmenler eşliğinde ve en az senin kadar yabancı yeni insanlar ile paylaşılmakta. 

Dileyenler tek kişilik odada ya da dilersen paylaşımını iki kişilik odada kalarak bir oda arkadaşı edinme seçeneği de bulunmakta. Bazı kamplar 3-4 kişilik ya da çadır konaklamalı düşünülebilir ancak bizde sadece 2 kişilik ya da tek kişilik seçenekler bulunmakta. Tamamen Otel hizmeti alacağınız bu süreçte yeme içme ulaşım eğlence gibi birçok önemli konu sizin için planlanıyor. 

Yoga sayfamızdaki yıllık takvimden etkinliklerimizi güncel olarak takip edebilir ya da Instagram sayfamızda duyurulara bakabilirsiniz. Bazı kamplar satışa açıldıktan birkaç gün içinde tükenebiliyor. Özellikle haziran ve eylül tarihleri en revaçta olan tatiller. Bunun haricindeki tarihlerde gerçekleştirilen kamplar etkinlik olarak doğada vakit geçirilen yürüyüşlü gezili kamplar oluyor. 

Adrasan'a geldiğinde birçok kişi sadece yoga değil deniz güneş kum güzelliklerini de tatmak istediği için yaz aylarında tekne gezisi en çok tercih edilen aktivitelerin başında geliyor. Grup olarak Suluada ya da koylara  gidilen bir tam gün grupla birlikte çok eğlenceli geçiyor.

Kendinize ayıracağınız bir boşluk yaratabilirseniz eminim size göre bir içerik bulabilirsiniz. Nisan ayında görüşmek dileğiyle...