Kampanyalar Rezervasyon

Blog

< Bloglara Geri Dön

Adrasan Yenileniyor mu?

Bu yıl Adrasan sahilinde yapılması planlanan güzel değişiklikler olduğunu paylaşmak isterim. Kış boyunca valilik ve Kaymakamlık çalışmalarıyla kararlaştırılan Adrasan sahil düzenlemesi ve tekneler için yanaşma alanı projesi harekete geçti. Plajda son yıllarda şikayet konusu olan tekne kalabalığı düzene girmesi amacıyla tüm teknelerin koyun son tarafındaki Balıkçı barınağında yapılacak olan iskele benzeri yapıya yönlendirilerek, tüm teknelerin kalkış ve bağlama noktaları sahilden taşınmış olacak. Bu sayede plaj eski günlerde olduğu gibi 2 kilometre mesafenin  neredeyse tamamı yüzme amaçlı kullanılabilecek. Bunun haricinde yürüyüş yolu ve aydınlatma çalışmaları ile renklenmesi planlanan tahlilin alışveriş noktaları ilavesi ile beraber çok daha şirin bir hale gelmesini ümit ediyoruz.

Son yıllarda Suluada'nın metini duymayan kalmamıştır. Gerçi hepimizin ortak kanaati olmalı ki internette gördüğümüz paylaşımlarda Maldivleri andıran uçsuz bucaksız mavi Turkuaz plaj beyaz kumlarıyla birlikte maalesef ağustos aylarında akıllarda kalan görüntüyü bizlere veremiyordu. Tekne kalabalığı sebebiyle gidenler görsellerde olduğu kadar keyifli bir seyir maalesef keşfedemiyorlar. Tekne turları için bu yoğun talepten ötürü bizim özellikle Suluada değil diğer yöndeki, koylara yapılan Sazak Ceneviz, Akseki koylarına ve mağaraya uğramanız tavsiye ediliyor. Yine gün boyu süren bu tekne turu daha az sayıda teknenin gitmesinden dolayı sizlere daha keyifli bir yüzme alanı sunuyor. Aslında çok da bilinmeyen şifalı çamur ve Akdeniz fok balığının yaşadığı mağara gibi görülesi çok fazla koy diğer turda karşımıza çıkmakta.

Adrasan son yıllardaki tanıtımları ve yoğun ilgi sonrasında maalesef bir parça eski bakirliğini kaybetmiş olsa da Muazzam manzarası ve doğası gereği ufak dokunuşlar eksik edilmezse yazın yoğun olan talep için hazırlıklar daha kuvvetli yapılırsa gelen misafirlerin memnuniyetinin çok daha fazla olacağına eminim. Belki çok fazla hizmet yerine doğal temiz ve bakımlı bir sahil her şeyden daha mutlu edebilir diyebilirim çünkü Bundan 15-20 sene önce plajda hiçbir şezlong şemsiye olmadan da  konuklar keyifle deniz keyfi yapabilmekteydi. Hizmet vermek için yapılan şezlong şemsiye gibi değişimler doğal olarak  parasal gereksinimleri arttırmakta ve haliyle para ile hizmet vermek kaçınılmaz hale gelmekte. Plajlar tüm halkın faydalanabileceği alanlar iken Bazı yerlerde yüksek ücretler sonrası Sadece belli kesimin kullanabildiği yerlere dönüşmekte. Adrasan gibi doğal bir alanda herkes denize girmek hakkına sahipken bunun yanında Turizm gereği Otel konukları ücretli olarak yeme içme hizmeti alabilecekleri plaj hizmetlerini belli standartları beklemekteler. Umarız gelecek dönemde plajımız hem kaliteli hizmet veren noktalara hem de ücretsiz denize girilebilecek alanların olduğu, şirin alışveriş noktalarının konukları  cezbettiği, yeme içme hizmetlerini daha çeşitli ve üst kalitede yarışır olduğu, temizliği ile tüm misafirleri memnun edecek seviyeye gelerek Sürdürülebilir turizmin temellerini atmış olur.

Adrasan için en doğal ve keyfini çıkarabileceğiniz tarih için Mayıs ve Ekim ayını şiddetle tavsiye edebilirim. Bu tarihlerde Likya Yolu yürüyüşlerini yapabilir, çevre gezilerini daha sakin ve rahat bir hava sıcaklığında yapabilir, tekne turu keyfini yaşayabilir ve tüm bunları etrafta daha az insan varken yapabilirsiniz. Ancak Temmuz ve Ağustos tarihlerini tercih ederseniz belli bir yoğunluktaki Adrasan'ı  göreceğinizi unutmamak lazım :)